niedziela, 24 sierpnia 2014

Sprawdź, który olejek eteryczny przyda Ci się najbardziej!

Choć mamy jeszcze lato, wieczorami można już wyczuć nadchodzącą jesień, a na smutki z tym związane olejki eteryczne będą idealne. Na poprawę humoru, na przeziębienie, bóle głowy oraz wiele innych dolegliwości są naturalną alternatywą dla leków, a dodatkowo nadają w domu niesamowity klimat.


Olejki eteryczne są bardzo przydatne przez cały rok, nie tylko na jesień. W lato nie można zapominać o olejku lawendowym, który odstrasza komary, a także przegania z domu inne owady. Ponadto łagodzi skutki ukąszeń, więc zastępuje wiele nieskutecznych preparatów. To oczywiście nie wszystko co potrafi lawenda, listę dolegliwości oraz odpowiednie olejki na ich zwalczenie znajdziecie poniżej.


Jeżeli męczy Cię kaszel, katar, przeziębienie, infekcje górnych dróg oddechowych sięgnij po te olejki - eukaliptusowy, sosnowy, pichtowy, z drzewa herbacianego, miętowy, rozmarynowy, goździkowy.

Na bóle głowy przydadzą się - miętowy, lawendowy, geraniowy, goździkowy, eukaliptusowy, jałowcowy.


Na bóle reumatyczne i mięśniobóle - rozmarynowy, sosnowy, goździkowy, eukaliptusowy,

Cellulitis to twoja zmora? wypróbuj olejek cyprysowy, geraniowy, grejpfrutowy, jałowcowy, paczuli,

Jesteś nadpobudliwa/y, cierpisz na bezsenność lub zdenerwowanie to twoje drugie imię - wypróbuj olejek lawendowy, geraniowy, sandałowy, melisowy, cytrynowy, ylangowy.

Na zaburzenia seksualne i oziębłość pomogą afrodyzjaki - olejek ylangowy, geraniowy, rozmarynowy.

Masz problemy skórne typu trądzik, grzybica, tu mogą pomóc olejki - z drzewa herbacianego, lawendowy, eukaliptusowy, geraniowy, jałowcowy.

Masz niskie ciśnienie i chodzisz zaspana/y? wypróbuj olejek eukaliptusowy, miętowy, z drzewa różanego lub pichtowy.


Cierpisz na przypadłość naszych czasów, czyli jesteś przepracowany, ciężko Ci się skoncentrować oraz dopada Cię częsty stres, skorzystaj z olejku rozmarynowego, lawendowego lub cytrynowego.

Przy obniżeniu odporności organizmu, warto mieć olejek z drzewa herbacianego, sosnowy, tymiankowy, pichtowy, goździkowy.


Problemy z włosami typu łupież i wypadanie włosów - lawendowy, rozmarynowy, geraniowy

Nadmierna potliwość, nieprzyjemny zapach skóry - bergamotowy, cytrynowy, cyprysowy

Na starzenie się skóry i zmarszczki warto wypróbować geraniowy, lawendowy, melisowy oraz z drzewa różanego.

Skutki ukąszenia przez owady, może złagodzić olejek eukaliptusowy, z drzewa herbacianego, goździkowy, lawendowy.


Przy lękach i stanach depresyjnych skorzystaj z olejku pomarańczowego, cytrynowego, lawendowego, mandarynkowego, melisowego, geraniowego.

Jakie olejki eteryczne wybrać?

Ważne, aby olejki były naturalne, od zaufanego producenta. Na rynku jest spory wybór, ja ze względu na jakość oraz przystępne ceny mogę Wam polecić olejki firmy Etja, które kupicie w sklepie ekoholik.pl.


Firma Etja oferuje w 100 % naturalne olejki eteryczne, które uzyskuje się metodami destylacji, wyciskania lub chemicznej ekstrakcji. 
Posiadają wysoką jakość potwierdzoną atestami PZH, RK oraz badaniami dermatologicznymi.

Jaka jest siła olejków eterycznych?

Olejki eteryczne bardzo intensywnie oddziałują na najbardziej wrażliwe ludzkie strefy. Współczesna medycyna odkrywa moc olejków eterycznych, które są esencją każdej rośliny. Chyba nie trzeba przypominać, jak ważne są substancje zapachowe, które przywracają nam równowagę duchową. Moc naturalnych olejków eterycznych jest niezastąpiona. Wykazują silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwstarzeniowe, a także są cennym źródłem aktywnych składników oraz witamin, co pozwala im na doskonałą ochronę naszej skóry.


Zachęcam do odkrywania mocy jaką daje nam natura.

O tym jak stosować olejki eteryczne przeczytacie TUTAJ! (już wkrótce) Zapraszam do lektury.

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz